Když promluví palác...

Chvála oportunismu | Marek Toman

Chvála oportunismu | Marek Toman

Už jste někdy četli knihu, kde jako hlavní hrdina vystupuje dům? A slyšeli vyprávění ne o něm, ale přímo z „jeho úst“? Že ne? Tak to si rozhodně kupte Chválu oportunismu Marka Tomana. V jeho románu totiž úchvatný, spletitý a zajímavý příběh vypráví ne jen tak obyčejný dům, ale přímo palác. Barokní Černínský palác na Loretánském náměstí je místo, kde se v pravém slova smyslu tvořily dějiny. A budova je tedy jaksepatří komentuje. Zaznamenává zlomové okamžiky českých zemí od jejich vzniku až do dnešní doby.

V doprovodu největšího paláce v Praze se čtenář seznamuje s tím, co vše se dělo při dobývání Prahy Švédy, s válkami a tahanicemi o rakouské dědictví, o tom, jak si v pokojích této megalomanské stavby vykračoval říšský protektor Reinhard Heydrich, co chtěl Čechy dokonale vyhladit, až po časy nedávné historie, kdy se v domě usídlilo Ministerstvo zahraničí. Včetně tajemného pádu Jana Masaryka z okna jeho koupelny. Ale pozor! Palác není jen tak nějaký citlivý a objektivní vypravěč, jinak by se kniha pochopitelně jmenovala jinak. Vše si „překrucuje“ podle svého, dokonale se umí přizpůsobit poměrům, které právě v paláci vládnou. Je ironický a sžíravý. Vtipný. Vybruslí z každé situace. Sám silně povrchní, i když má nos nahoru a plácá cosi o aristokratické duši. No a pak se zamiluje… do Lorety, která na něj nesměle pokukuje odnaproti. Co říct víc? Ta kniha rozhodně stojí za přečtení!

Detaily ke knize

Chvála oportunismu

Marek Toman

Torst, Praha 2016, 1. vydání

Vázaná, 420 stran, česky, 15 × 20,3 cm

ISBN: 978-80-7215-530-9

EAN: 9788072155309

Cena: 388,-

admin-ajax

Proč nás navštívit?

Milujeme knížky a lidi okolo nich. V našem dvoupatrovém knihkupectví v Místku nabízíme nejširší okruh literatury se silným důrazem na kvalitu. Vyzkoušejte nás!

Jan Becher | Knihkupectví Kapitola

Otevírací hodiny

Po – Pá | 08:00 – 18:00

Sobota | 08:00 – 12:00

Program akcí

Kontakt

Email | info@kapitola.eu

Telefon | +420 558 647 910

Napište nám LinkedIn