DETAIL KNIHY

DĚTI JSOU TAKY LIDI

DĚTI JSOU TAKY LIDI

DĚTI JSOU TAKY LIDI
Autor: Staňková Šíp, Zdeňka
Nakladatel: Wild Cat Pictures in Motion s.r.o.
EAN: 9788011017415
Žánr: Rodičovství, výchova
Rok vydání: 2022
Stav: Skladem
CENA: 490 Kč
Anotace

Příběh knihy

Na začátku byla zdánlivě nevinná výzva ve stories na mém Instagramu a Facebooku. Nikdo nečekal, co bude následovat. Byla to smršť a pak už se to nabalovalo jako sněhová koule. Sdílela jsem hlášky ve stories a velmi rychle na ně začaly chodit odpovědi do zpráv.

Lidé mi začali překvapivě podrobně popisovat, co zažívali jako děti a jaký vliv to na ně má dodnes. Ignorace, vydírání, manipulace, vyhrožování dětským domovem či rovnou smrtí, zesměšňování, ponižování, důmyslné i bezhlavé týrání, bití do krve, zlámané prsty, ruce, nosy, čelisti i nohy, kopání do bezvědomí, alkohol, drogy, znásilňování a sexuální zneužívání členy rodiny, známými, učiteli či trenéry, dětství bez matek a otců nebo s nevlastními rodiči a sourozenci. Všechny noční můry, které si dovedete představit a mnohem víc.

Ve spoustě příběhů je ale kromě hlubokého smutku a vzteku i naděje a světlo na konci tunelu. Naše děti nám často pomáhají otevřít oči a přetnout generační řetěz bolesti, zraňování a traumat. Díky nim se probouzí zraněné dítě uvnitř nás a může se začít léčit.

Trauma není to, co se nám stane, ale to, jak na událost zareaguje náš nervový systém. Nemáme-li jako děti ve chvílích silných emocí u sebe někoho, kdo nás jimi provede, zapisují se nezpracované zážitky hluboko do našeho těla a mozku. Trauma se týká doslova každého z nás. A proto jsem se rozhodla napsat knihu, která může pomoci najít cestu ke spokojenějšímu životu vám i vašim dětem.

 

Co v knize najdete

  • Autentické příběhy z dětství mých sledujících.
  • Moje vlastní zážitky, zkušenosti a doporučení.
  • Odpovědi na otázky, co je to vývojové trauma, jak vzniká a proč se týká doslova každého z nás.
  • Pochopíte, proč vás vaše děti vytáčí a že nemusíte být oběťmi vlastního traumatu z dětství.
  • Přečtete si konkrétní rady, jak můžete začít s léčením svých dětských zranění, a co lze dělat při vypjatých situacích s vašimi dětmi.
  • A nejspíš se v mnoha příbězích poznáte…

Kontaktujte nás

Nejrychlejší cesta, případně využijte odkaz KONTAKTY.