KNIHKUPECTVí KAPITOLA

Kdo jsme...

O nás

Jsme nezávislé knihkupectví, které vzniklo v červnu 2014 na troskách jedné z poboček Librexu. Rozhodli jsme se jít vlastní cestou a vytvořit takové knihkupectví, které bychom si jako zákazníci sami přáli navštěvovat.

Z našich životních zkušeností a postojů vyrůstá naše filosofie:

  • Na prvním místě je člověk a radost ze života. V každém z vás vidíme svého potenciálního nového přítele a podle toho se ke každému z vás snažíme přistupovat. Dáváme se s vámi do řeči ne proto, abychom prodali, ale abychom zjistili co vám bude nejvíce vyhovovat a mohli vám co nejlépe poradit.  A velice často se právě od vás, zákazníků, dozvíme spoustu zajímavých věcí! Obchod je vlastně vzájemné obohacení.
  • Prodáváme knihy proto, že nás to baví a chceme se tím bavit co nejdéle. Obchod nejsou jen peníze a život není jen práce. Obchod nemusí být jen souborem ustrnulých činností, dáváme přednost experimentování a jisté živelnosti, i když to někdy může způsobovat mírný chaos…
  • Lidská různorodost a pestrost názorů je důležitá. Každý z vás nás může něčím obohatit. Každý člověk má jiné životní zkušenosti, jiné názory, schopnosti a vědomosti. Proto respektujeme vaše názory a rozhodně vás nebudeme o ničem přesvědčovat. Snad jen s tou výjimkou, že opravdu špatnou knihu se vám budeme snažit vymluvit…
  • Je třeba být prospěšný své komunitě, svému městu. Rádi podporujeme místní firmy, zboží a služby. Nakupujete-li u nás, podporujete zároveň i ostatní lokální podniky. Lidem, kteří jsou znevýhodněni, se snažíme pomáhat. Angažujeme se v místním dění. Život, ani podnikání nejsou bojem s ostatními, proto s nikým nevedeme žádné konkurenční boje a přejeme si, aby se dařilo všem, kteří se o to poctivě snaží.

Chceme vám vždy nabízet:

  • příjemnou atmosféru
  • přátelský přístup
  • co nejširší výběr knih
  • co nejlepší služby

Pokud máte rádi čísla…

Na ploše 250 metrů a na dvou patrech nabízíme 35 000 titulů, tj. celkem 80 000 knih. Zásobuje nás 50 dodavatelů. Naše knihkupectví patří ke středně velkým s obratem do 12 mio. ročně. Ročně obsloužíme 30 000 zákazníků, což je více než polovina Frýdku-Místku. V knihkupectví nás můžete potkat celkem čtyři. Otevřeli jsme 1. června 2014. Otevřeno máme 10 hodin denně (v sobotu 4 hodiny), tj. 2700 hodin ročně.

Za dva roky existence jsme pro veřejnost uspořádali 50 debat, pořadů, přednášek a výstav. A bez dotací.

Foto & video KNIHKUPECTVÍ 

Podívejte se k nám...

Kontaktujte nás

Nejrychlejší cesta, případně využijte odkaz KONTAKTY.